
ажливиhttps://dityacho-yunatska-sportivna-shkola-1-chernivetskoji-miskoji-rad.webnode.com.ua/pro-nas/й заголовок
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА НА ТЕМУ:"Основні поняття і принципи системи фізичного виховання в закладах позашкільної освіти"
Вивчаючи теоретичний зміст навчально предмета, необхідно передусім детально розглянути і уяснити поняття предмета. До них відносяться: "Фізична культура", "Фізична досконалість", "Фізичне виховання", "Фізична підготовка", "Спорт", "Спортивне тренування".
- рівень розвитку фізичних якостей: сили, витривалість, швидкості, спритності, гнучкості
- об'єм освоєних рухів і навмчок, передусім життєво необхідних навичок:Тривалість відпустки у спортивній школі. Спортивні школи належать до позашкільних навчальних закладів (ст. 12 Закону України «Про позашкільну освіту « від 22.06.2000р. №1841-ІІІ). За Переліком типів позашкільних закладів, затвердженим постановою КМУ від 06.05.01 р. №433, дитячо-юнацькі спортивні школи належать до позашкільних навчальних закладів спортивного спрямування. Розділ ІІ «Позашкільні навчальні заклади» додатка до цього Порядку директорам та заступникам директора з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи позашкільних закладів передбачена тривалість щорічної основної відпустки 42 календарних дні. Але при цьому приміткою 3 до даного розділу установлено, що щорічна основна відпустка зазначеної тривалості надається працівникам, на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів та установ освіти.
Оскільки оплата праці в таких типах позашкільних навчальних закладів, як дитячо-юнацькі спорт школи (у тому числі оплата праці директорів та їх заступників) здійснюється відповідно до нормативно-правових актів у галузі фізичної культури і спорту, а саме - наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту «Про порядкування умов оплати працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фінансування фізкультури і спорту «від 23.06.05р. №209 то дія порядку №346 на таких працівників не поширюється. Тому вони не можуть претендувати на основну щорічну відпустку в 42 календарних дні. Згідно з частиною першою ст. 6 Закону про відпустки щорічна основна відпустка директорам дитячо-юнацьких спортивних шкіл та заступникам та їх заступникам становить 24 календарні дні.
Водночас цим особам може надаватись додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 7 календарних днів як працівникам з ненормованим робочим днем.
За ст. 6 Закону про відпустки щорічна основна відпустка цим працівникам надається тривалістю 24 календарні дні. А додаткова відпустка за роботу, пов'язану з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням для тренерів-викладачів, - до 18 календарних дні.
- фізичні знання (теорія);
- гігієнічні навички